0
0

خلاصه کتاب صبح جادویی

538 بازدید

کتاب صبح جادویی یا صبح معجزه اثری پرفروش از هال الرود است.


هال الرود نویسنده و مربی موفقیت در آمریکا است او که در سال ۱۹۹۹ تصادفی ناگوار برایش اتفاق افتاد و دچار آسیب‌های جدی شد و زیربار قرض و مصرف قرص‌های ضدافسردگی بود.
او به پیشنهاد دوستش به دویدن روی می آورد و یکباره زندگیش زیر و رو میشود. البته نگران نباشید هال قرارنیست شما را وادار به دویدن کند …
هال آدم سحرخیزی نبود و از دویدن نفرت داشت اما راز پنهان سحرخیزی خودش را برای هال نمایان کرد و هال سرانجام این راز را با بقیه در میان گذاشت.
اگر در تمامی ابعاد زندگی

خود تعادل برقرار کرده‌اید و دارای رشد و اعتبار و رضایت شخصی هستید، به شما تبریک می‌گویم اما باز هم پیشنهاد می‌کنم که این اثر جاویدان را بخوانید چرا که آنگاه متوجه خواهیدشد چطور:
روابط تان از قبل بهتر و بهتر خواهد شد،
حسابتان از قبل پر پول تر خواهد شد،
آرامش بیشتری کسب خواهیدکرد
و دانش شما و بدن شما به اطاعت شما در خواهندآمد.

 

اما اگر شما مانند هال هستید و از برخاستن در اوایل صبح بیزارید احتمالاً دارای مشکلات مالی و عاطفی هستید،این کتاب بهترین راهنمای شماست و باید بگویم که اتفاقی نیست که اکنون دارید این خلاصه را مطالعه می‌کنید،شما ذاتاً برای صبح خلق شده‌اید،اما اگر واقعاً شرایط سحرخیزی را هم ندارید (به دلایلی مانند شب کاری یا غیره) باز هم این کتاب راهنمای شماست.

 

در ابتدای این کتاب افراد متفاوتی نظیر فروشنده‌ها، دانشجویان، مشاوران، کارآفرینان، مدیران، مربیان، بازیگران، بازیکنان، نویسندگان، مجری‌ها، مدیرعاملان و افراد مشهور غیره به تحسین و تمجید این اثر پرداختند و اینکه چگونه صبح جادویی باعث ایجاد تغییرات مثبت در زندگی آنها شده‌است.

درابتدا هال عنوان می‌کند که همانند ما است و از سیاره دیگری به زمین، پرتاب نشده! او نیز انسانی است که از سحرخیزی بیزار است، تا گلو در قرض و بدهی فرورفته و البته تصادفی سهمناک داشته، نامزد خود را از دست‌داده و بخشی از توانایی جسمی و مغزی‌اش دچار آسیب‌شده، با این همه دلیل قانع کننده برای زندگی نکردن، هال به دنبال خلق روزهایی متفاوت‌تر و باشکوه‌تر نیز بود.


همه ما فقط یکبار زندگی می‌کنیم.چه کسی در دنیا وجود دارد که این جمله را انکار کند؟ تمام صحبت هال الرود در کتاب صبح جادویی این است که زندگی بی‌نظیر خود را خلق کنید.


اگر تمامی ابعاد زندگی شما رو به روال است به شما تبریک می گویم اما اگر هنوز جا دارد که بهتر شوید که قطعا همین‌طور است، برایش تلاش کنید. شما لایق بهترین‌ها هستید، شما لایق سطح ده هستید، هرگز خودتان را به سطح یک محدود نکنید نخواهید که معمولی باشید یا با هر بادی متمایل شوید، شما شایسته بهترین‌ها هستید. برای بهبود کیفیت زندگی خودتان تلاش کنید تا جهان بهتری را برای خود و اطرافیانتان خلق کنید.
برای اینکه به این میزان از رضایت برسید لازم است که به شخصیت مورد علاقه و مورد نیاز خود تبدیل شوید و شکل گیری شخصیت تنها با تمرین کردن اتفاق می‌افتد، این که چگونه از خواب برمی‌خیزید و چه عاداتی دارید سرنوشت شما را تغییر می‌دهند پس بیایید به جای صبح های بی‌هدف و روزهای بی‌هدف، زندگی خود را متحول کنید.

ما در این کتاب به عنوان عضوی از صبح جادویی هرگز به شما وعده‌های خیالی نمی‌دهیم و یا اغراق نکرده و

هیچ اصراری هم در کار نیست اما واقعاً قراراست که معجزه اتفاق بیفتد:


1-شما با انرژی بیدار می‌شوید.
2-با حداکثر توان خود کار می‌کنید.
3-با استرس خداحافظی می‌کنید.
4- دیگران نیز قدردان شما خواهند شد.
5-شما ثروت را جذب خواهید کرد.
6- اهداف شما نمایان می‌شوند .


پس فقط کافیست که به سطح یک قانع نباشید و نه تنها یک، بلکه حتی سطح نه هم کافی نیست؛بیایید برای سطح ده آماده شویم.

هال فصل دوم کتاب خود را با مشکلات و بحران های زندگی خود را آغاز می کند او گرفتار بیماری افسردگی شده و حتی سایه مرگ را بالای سر خود حس کرده‌است.


مسئله اینجاست که ما برای انجام هر کاری زمان می‌گذاریم، برای دیگران زمان می‌گذاریم، حتی از زمان شخصی خود می‌گذاریم تا زمانی را برای در کنار دیگران بودن ایجاد می‌کنیم.

پس چه زمانی برای پرورش شخصیت ما وجود دارد؟؟؟

این سوالی است که شما باید به آن پاسخ بدهید. اغلب ما تا عصر مشغول کارکردن هستیم، عصرها خسته از سر کار برمی‌گردیم و دوست داریم که به تماشای تلویزیون و برنامه‌های سرگرم‌کننده آن بپردازیم و یا همراه خانواده‌مان باشیم و شب مخصوص آرامش و خواب است.


نظرتان چیست اگر بگویم که باید صبح ها یک ساعت زودتر بیدار شوید؟

زمانی که ضمیر ناخودآگاه شما تا حدود زیادی پاک است، قدرت های ماورایی اطراف شما به حرکت در می آیند، خسته نیستید، انرژی دارید و وقت کافی دارید و نگران هیچ برنامه‌ای عقب افتاده‌ای هم نیستید.

 

خب حالا آن اتفاق رویایی در حال افتادن است، فقط کافیست لیستی از اهداف رشد فردی خود تهیه کنید، و برنامه ای که زندگی شما را دگرگون می‌کند. نگران نباشید این کاری است که هال در کتاب خود برای ما انجام داده است.

 

سکوت


‏هال شما را به سکوت دعوت می کند، فقط کافیست چند دقیقه ای را سکوت کنید، دعا کنید، مراقبه کنید و درست تنفس کنید. این گونه آرامشی عظیم را در درون خود احساس خواهید کرد، احساسی متفاوت با روزهایی که به سختی از خواب بیدار می شوید.

 

‏ مطالعه

‏ فقط زمانی را برای این کار در نظر بگیرید تا متوجه شوید به سرعت از تمامی اطرافیان خود برتر خواهیدشد این ضمانتی است که هر کتاب‌خوانی به راحتی به شما می‌دهد.

 

‏ تایید

‏اگر کتاب‌های خانم اسکاول شین را خوانده باشید، خوب
می دانید که هر چه حرف می زنم. فقط کافی است که جمله ای الهام بخش را بنویسید و هر روز و هر روز آن را با خود تکرار کنید، جمله ای که شما را پر انرژی و توقف ناپذیر می سازد، جمله ای که به شما انرژی مضاعف می دهد و پر پرواز شما را به حرکت در می آورد.
جملاتی مانند «خداوند شبان من است» یا «من بنده برگزیده خدا هستم» و یا «جهان تلاشش را می کند تا من به اهداف خود برسم» تکرار کنید و جهانی متفاوت را برای خود رقم بزنید.

 

‏تجسم

‏ آیا شما تابحال تصویر سازی ذهنی داشته اید؟ باید بگویم که بسیاری از افراد موفق، با تجسم کردن اهدافشان، تصویری را در ذهن خود ساخته اند، تصویری که آن را با شاخ و برگ دادن آنقدر بزرگ کرده‌اند و خود را در آن وضعیت قرار داده‌اند که کائنات آرزوی آنان را محقق ساخته است.

 

‏ خاطره‌نویسی

‏ شما باید بنویسید، این کاری است که استرس شما را کاهش می‌دهد، افکار شما را شفاف می سازد و خلاقیت شما را افزایش می‌دهد.‏ورزش

‏این جمله تونی رابینز را هرگز از یاد نمی‌برم که می‌گوید «حرکت خالق احساسات است»
فقط کافیست چند دقیقه ای را یوگا برید یا با چند حرکت ساده درازنشست یا شنا سوئدی را امتحان کنید، شرط می‌بندم که معتاد این کار خواهید شد.
شما با انجام این کار نیازی به تمرینات خیلی متفاوت و مربی خصوصی ندارید، نیاز به زمان طولانی و امکانات زیادی هم نیست، فقط به اراده نیاز دارید. از همین صبح بیدار شوید و زندگی جدیدی را بسازید.

 

ما همیشه دلیلی یا بهتر بگویم بهانه‌ای برای به تاخیر انداختن مهمترین کارهای زندگی خود داریم،اما اگر می‌خواهید جزو ۹۵ درصد مردم جهان نباشید، پس تغییر کنید.

به جای درآوردن هزار بهانه ی جور واجور از خودتان، فقط کاستی ها را به طور منطقی درنظر بگیرید و به دنبال راهکاری برای حل آن باشید.

آیا نظر فیزیکی مشکل دارید؟ پس بیایید تغذیه، خواب و تحرک خود را کنترل کنید.

آیا از مشکلات ذهنی و روابطی رنج می‌برید؟ پس باید برای تمامی اینها وقت بگذارید، به کلاس شرکت کنید و مطالعه کنید و اگر از مشکلات مالی رنج می برید با مطالعه کردن و ارتقای خلاقیت خود می‌توانید به راحتی از پس مخارج خود بر بیاید.
اگر بدانید که افراد معمولی و افراد خاص چگونه زندگی می‌کنند مطمئن باشید که

آنگاه هیچ کدام از ما دوست نداریم که در دسته انسانهای معمولی باشیم.

اینکه دائم نگاهی به گذشته داشته باشید، باعث می‌شود که به زندگی متوسط خود ادامه دهید. خیلی از افراد معمولی اهدافی ندارند و یا اهداف خیلی کوچک برای خود دارند و این باعث می شود که انگیزه ای برای برخاستن نداشته‌باشند. بنابراین به‌دنبال اهدافی جدید برای خود باشید.

بگردید تا ببینید در کودکی چه خواسته‌هایی داشتید؟
اکنون چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟
چه چیز باعث می‌شود تا احساس غرور کنید؟
آنها را جزو اهداف لاینفک زندگی خود قراردهید و برای به دست آوردن آنها تلاش کنید.

سعی کنید که نگاه عمیق تری به زندگی داشته‌باشید، هر انسانی که وارد زندگی شما می‌شود و هر اتفاقی که میفتد، درسی ماندگار برای شما به ارمغان می‌آورد. مسئولیت‌پذیر باشید،این کار باعث می‌شود که رئیس‌تان، مدیرتان، همکارانتان، زیر دستانتان، دوستانتان و خانواده‌تان و حتی افرادی که دوستشان دارید را تحت تاثیر قرار دهید تا به شما اعتماد بیشتری کنند.

برای این که مسئولیت پذیر باشید و به اهدافتان متعهد باقی بمانید، بهتر است که با افراد هم فرکانس خود یکی شوید، از گروه های آنلاین استفاده کنید، اگر که شریک یا هم راهی برای ماندن در مسیر اهداف‌تان ندارید، می‌توانید از کلوپ‌های خاص استفاده کنید تا به بقیه نزدیک شوید و آنها به شما کمک کنند و شما نیز کمک کنید تا هر دو در مسیر اهداف‌تان باقی بمانید.

 

هرگز فکر نکنید که کامل هستید،
همه چیز را می‌دانید و نیازی به آموزش و تخصص ندارید. همه ما نیاز داریم که چیزهای بیشتری بدانیم، تجربه‌های بیشتری کسب کنیم و از دانسته‌های دیگران استفاده موثرتری کنیم.

مهمتر از همه چیز احساس ضرورت کنید. کارهای خود را به شنبه، سال جدید و اول ماه موکول نکنید. حقیقتاً احساس کنید که به یک روابط عالی نیاز دارید، به پول بیشتری نیاز دارید و برایش دست بجنبانید.

 

 

_برای اینکه راحت تر بیدار شوید، اول با خودتان تعیین کنید که به چه مقدار خواب نیاز دارید، شاید بهتر است که شب‌ها سریعتر به رخت‌خواب بروید.
_برای بیدار شدن انگیزه داشته باشید. برای اینکه انگیزه داشته باشید، باید هدف های تان را مشخص کنید.
_‏ساعت کوک کنید و آن را دور از تختخواب قرار دهید تا مجبور شوید صبح از رختخواب بیرون بیایید.
_کاری را انجام دهید که شما را سرحال می آورد، برای مثال مسواک بزنید تا هشیارتر شوید.
‏_صبح ها آب بدنتان کم شده، بنابراین یک لیوان آب بنوشید.
‏_لباس خود را عوض کنید و سریع از اتاق بیرون بروید.

اینگونه می‌بینید که چقدر راحت از خواب بیدار می‌شوید.


به این فکر کنید که با سحرخیزی می‌توانید زمانی را برای خودتان در نظر بگیرید. شما لیاقتش را دارید. می‌توانید این زمان را به پیشرفت شخصی خود اختصاص دهید.

فراموش نکنید که شما ناجی زندگی خود هستید، هیچکس به جای شما کار نمی‌کند، تصمیم نمی‌گیرد و شما را نجات نمی‌دهد.

برنامه‌ریزی داشته باشید، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که صبح به برنامه‌ریزی طول روز خود بپردازند اما من شبها را انتخاب می‌کنم از شب قبل، برنامه خود را ریخته و با ذهنی باز برمی‌خیزم.

خوب می‌دانم که بسیاری از ما در مقابل بیدارشدن در صبح ها گارد عجیبی داریم، من نیز

خودم یکی از آنها بودم اما اکنون دلایل خیلی زیادی دارم برای اینکه به شما ثابت کنم می‌توانید به راحتی از خواب برخیزید و زندگی خود را تغییر دهید.

_فقط فکرش را کنید اگر شما روزانه ۵ تا ۱۰ صفحه کتاب بخوانید در طول سال چه مقدار کتاب مطالعه کرده اید؟

آیا این کتاب‌ها شما را به فرد بهتری تبدیل نخواهد کرد؟ آیا شما پیشرفت نخواهید کرد؟

لطفا به توصیه‌های نویسنده عمل کنید. این انتخاب، مختص شماست، شما تصمیم گیرنده هستید از کتاب چاپی استفاده کنید یا کتاب دیجیتالی، از دفتر استفاده کنید برای ثبت خاطرات و یا از دفتر یادداشت تلفنتان، شما تصمیم می‌گیرید.


راه‌های خیلی زیادی وجوددارد برای اینکه شما پیشرفت کنید و از سایرین جلو بیفتید.

از جمله آنها این است که صبحانه بخورید، خیلی از افراد این میان وعده مهم را فراموش می‌کنند و این باعث می‌شود که کارآیی آنها تا حدود زیادی کاهش یابد، شما جزو آن دسته نباشید. بدترین و سخترین کارهایتان را اول انجام دهید. اینگونه هم خیال‌تان راحت است و هم سریع‌تر آن را انجام داده و تعلل نمی‌کنید.
می‌توانیم از برنامه صبح جادویی در همه روزها استفاده کنیم اگرچه هال ترجیح میدهد در آخر هفته ها این برنامه را فراموش کند و به خود استراحتی دهد.

 

‏ چرا می‌گوییم ۳۰ روز انجامش بده ؟


‏در ده روز اول این برنامه، شما درد خواهید کشید، عادت هایتان مختل شده‌اند، برنامه تان به هم‌ریخته، بدنتان با شرایط سازگار نشده‌است و شما حتی این برنامه را بیهوده می‌پندارید.

‏ در ده روز دوم ناراحت هستید، حالا شما متوجه شده‌اید که این برنامه واقعاً کارایی دارد زیرا تغییرات را احساس می‌کنید. اگر چه دوست دارید به رفتارهای سابق خود بازگردید اما مانند ده روز اول در وضعیت غیر قابل تحمل سر نمی‌کنید. فقط مقاومت کنید و ادامه دهید.

‏ در بازه زمانی ده روز
سوم شکست ناپذیری را به شما تبریک می گویم شما این عادت را در خود نهادینه کرده‌اید، با اعتماد به نفس

هستید، می دانید که هر کاری می توانید انجام دهید. حالا دیگر هیچ بهانه ای ندارید آزادید به معنای واقعی کلمه آزادی را احساس می‌کنید.

‏در ده روز اول احساس ناراحتی میکنید و اگر خواستید که عقب بکشید، به پاداش‌ها فکر کنید به نتایج مثبتی که منتظر شما هستند. به خود جدیدتان فکر کنید. شما قرار است انسان جدیدی بشوید.
جمله معروفی هست که می گوید: «اگر بقیه توانستند، ما هم میتوانیم.»

اگر آمادگی دارید سطح زندگی خود را به ۱۰ برسانید پس از همین امروز شروع کنید.
به علاوه فراموش نکنید که زمانی که به دیگران کمک می‌کنید تا انسان کامل‌تری باشند، جهان اطراف شما نیز

زیباتر خواهد شد پس به دیگران کمک کنید. برای شروع می‌توانید این کتاب را برای خود، دوستان و آشنایان خود تهیه کنید و یا می‌توانید از اطلاعات این خلاصه استفاده کرده و آن را برای عزیزانتان نیز ارسال کنید.

 

 

«فقط دو راه برای زندگی کردن وجود دارد یکی اینکه تصور کنید هیچ چیز معجزه نیست و دیگر اینکه تصور کنید همه چیز معجزه است»


این جمله زیبا را آلبرت انیشتین گفته است.
چقدر جهان برایمان بامعناتر می‌شود وقتی که زمان بیشتری داشته باشیم تا اثرهای جاودانی را خلق کنیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tizbook.com/?p=1513
اشتراک گذاری:
صفا فرد
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد خلاصه کتاب صبح جادویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.